Alerginės slogos ir bėrimai

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Jolanta Sivickienė

Alerginės ligos pacientą gali varginti ištisus metus, arba paūmėti sezoniškai. Atvėsus oramas daug daugiau žmonių suserga sloga, dažnai čiaudi, kosti. Neretai šie simptomai gali prasidėti ne dėl peršalimo. Žmonės daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose, kuriuose yra įvairių dirgiklių ir buitinių alergenų (namų dulkių erkių, pelėsių, įvairių naminių gyvūnų). Užsitęsusi, ar dažnai pasikartojanti sloga gali būti alerginės kilmės. Jei yra nosies niežulys, varvėjimas, užgulimas, čiaudulys, kosulys arba niežtinčios, paraudusios akys ir šie simptomai dažnai kartojasi, užsitęsia, patariama konsultuotis su alergologu. Kvėpavimo takų alergenai nesunkiai nustatomi atlikus aleginius odos mėginius ar alergologinius kraujo tyrimus. Kvėpavimo takų simptomus gali sukelti įkvepiamieji, maisto ir kiti alergenai. Žydėjimo metu besikartojantiems simptomams, alergeno išaiškinimui tinkamiausias laikas yar pasibaigus žydėjimui, kai vaistai jau nebenaudojami. Diagnozavus alerginę slogą skiriamas gydymas, galima pradėti gydymą ir alergenais – imunoterapija.  Imunoterapiją su žiedadulkių alergenais geriausiai pradėti prieš tris mėnesius iki augalų žydėjimo sezono. Tad dabar yra geriausias laikas pasitarti su alergologu.

Šiuo metu taip pat aktuali problema – bėrimai. Alerginės priežastys dažnos ir įvairios:  kontaktiniai alergenai, papildai, vaistai, maistas, maisto priedai. Vyresnio amžiaus žmonėms daugiau aktualios medikamentinės alergijos. Jauname amžiuje dažniau pasireiškia alerginis kontaktinis dermatitas, kuomet bėrimo priežastis yra alergija metalui, kosmetikos priemonėms, ar kitoms medžiagoms. Vaikams dažnesnė maisto alergija. Pašalinus iš raciono kaltininką, problema išsisprendžia. Noriu atkreipti dėmesį, kad mažiems vaikams maisto alergiją gali išduoti ne tik odos bėrimai. Jei vaikas viduriuoja, išmatos yra gleivėtos, ar su kraujo priemaiša, rausta išangė, kankina pilvo pūtimas, diegliai, neramumas, prastai auga svoris, nustatoma mažakraujystė, tai gali būti alergijos išraiška. Tokius pacientus būtinai turi konsultuoti alergologas. Vaikams, kuriems buvo nustatyta maisto alergija ar atopinis dermatitas, vyresniame amžiuje dažniau diagnozuojami alerginiai kvėpavimo takų susirgimai.

Nustačius alergiją, žmogus žino, ko vengti ir gali sukontroliuoti ligos eigą. Laikantis alergijos prevencijos ir gydymo rekomendacijų, problemos yra sėkmingai sprendžiamos.  Medicinos centre „Lorna“ konsultuoju vaikus ir suaugusiuosius.

_____________________

Registracija telefonu +37070077717 arba palikite savo kontaktus mūsų puslapyje: https://lorna.lt/registracija/ – mes su jumis susisieksime.
Kviečiame registruotis.

 

Kiti straipsniai

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė