Profilaktinis patikrinimas – ankstyva ginekologinių ligų diagnostika

Gydytoja akušerė – ginekologė Iryna Zhylina

Kai mokiausi Odesos valstybiniame medicinos universitete, dėstytojai sakė: „Pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas profilaktikai. Išmokykite savo pacientes kasmet profilaktiškai pasitikrinti ir jūs beveik neturėsite ką gydyti“. Bet moterų gyvenimo būdas yra skirtingas, labai užsiėmusios, pačios kovoja su stresais, neskiria dėmsio savo sveikatai, užmiršta kartą metuose pasitikrinti, tada mums tenka jas gydyti.

Profilaktiškai tikrintis kasmet reikėtų pradėti sulaukus pilnametystės. Moters sveikatos patikrinimo tikslas – ligų profilaktika ir ankstyva diagnostika. Ginekologino patikrinimo metu galima anksti diagnozuoti sveikatos sutrikimus ir laiku skirti gydymą. Ginekologinės ligos ar sutrikimai neruti metų laikų sezoniškumo. Viskas priklauso nuo to, koks periodas moterims prasidėjo: menstruacijos, gimdymo planavimas, nėštumas, gimdymas, menopauzė. Pereidamos iš vieno periodą į kitą, jos labai dažnai stresuoja, nerimauja ir tai įtakoja moters bendrą savijautą. Todėl gydytojas ginekolas turėtų lydėti moterį per visą jos gyvenimo kelią.

Mergaitėms augant, bręstant, prasidėjus menstruacijų ciklui irgi gali atsirasti problemų. Mamos pas gydytoją turėtų dukrą atvesti anksčiauo nei prasideda net skausmingi negalavimai. Paauglystėje labai dažnai atsiranda daug klausimų apie kontracepciją, lytiniu keliu plinktančias infekcijas, neplanuotą nėštumą, menstruacinio ciklo sutrikimus. Ir labai reta mergaitė apie tai kalba su mama. Todėl nereikėtų bijoti praverti ginekologo kabineto duris ir gauti tikro specialisto atsakymus, patarimus.

Visi naturalūs pokyčių periodai moterims dažnai sukelią didelį nerimą. Gydytojas turi suprasti, kaip jai padėti. Pavyzdžiui, menopauzė pasireiškia ne tik fiziologiniais, bet ir psichologiniais požymiais. Kiekvienos moters organizmas yra individualus, todėl menopauzės simptomai pasireiškia skirtingai. Baimę kelią nežinomybė, o gydytojui paaiškinus galimus simtomus šis gyvenimo periodas nebeatrodo labai bauginantis. Patariu ir kaip gydytoja seksologė. Juk intymaus gyvenimo kokybė irgi įtakoja moters savijautą. Menopauzės metu gali prasidėti makšties sausumas, vengimas lytinio kontakto, dėk to šeimoje gali prasidėti ir konfliktai, o dėl emocinės savijautos gali prasidėti įvairūs susirgimai. Todėl svarbu surasti jų priežastį. Beje, ir po gimdymo, kai moterys labiau pradeda rūpintis vaikeliu, neišsimiega, gali pablogėti intymus poros gyvenimas, gali sutrikti menstruacijų ciklas ar skaudėti krūtinė, atsirasti kokie nors susirgimai. Į šuos faktorius reikia atkreipti dėmesį ir nelaukti, kol pablogės sveikata ir seksualinis gyvenimas. Labai svarbu atstatyti gyvenimo kokybę, kad moteris jaustųsi gerai. Padaryti moteris sveikas, laimingas ir kupinas energijos šeimai ir vaikams yra bene gražiausias darbas.

Savo praktikoje užsiimu profilaktika ir gydymu, jei dėl įvairių priežasčių prasidėjo susirgimai. Specializuojuosi gimdos kaklelio patologijų, urogenitalinių infekcijų, nevaisingumo, nesėkmingo nėštumo, pasiruošimo nėštumui, ginekologinės endokrinologijos, intymių kontūrų formavimo, senėjimo procesų profilaktikos klausimais, padedu sukurti komfortą ir sveikatą moterims pogimdyminiu ir menopauzės laikotarpiu. Užsiimu moterų endokrininių ir reprodukcinių ligų prevencija ir gydymu. Net neturėdamos nusiskundimų, moterys turėtų kartą per metus profilaktiškai pasitikrinti pas ginekologą. Taip galima nustatyti miomas, cistas, kitas problemas ir jas stebėti. Labai svarbus ir profilaktinis tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio, nes gimdos kaklelio ikivėžiniai ar ankstyvos stadijos vėžiniai pakitimai dažniausiai vystosi be simptomų.

Medicinos centre „Lorna“ dirbu nuo 2002 m. birželio mėnesio. Į Lietuvą atvykau iš Ukrainos, kur Mykolajivo mieste dirbau gydytoja akušere – ginekologe. Klaipėdoje mane suranda iš Ukrainos atvykusios moterys. Čia yra nemažai pacienčių ir iš Mykolajivo, kurios mane jau seniai pažįsta kaip gydytoją. „Lornoje“ didžiają dalį mano pacienčių sudaro lietuvės, kurios supranta rusų kalbą. Mokausi lietuvių kalbos ir jau kalbu, bet žinių dar stinga, kad konsultacijos metu galėčiau laisvai kalbėti. Žinau, kad ateis diena, su jog pacientėmis lietuvėmis galėsiu kalbėti jų kalba.

_____________________

Registracija telefonu +37070077717 arba palikite savo kontaktus mūsų puslapyje: https://lorna.lt/registracija/ – mes su jumis susisieksime.
Kviečiame registruotis.

Kiti straipsniai

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos liga

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Glaukoma – tylus regėjimo vagis

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė

Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė